خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/9/3 - ساعت: 15:8

دکتر وحیدی:

اساس برنامه ریزی توسعه ای در استان ها شکل خواهد گرفت

اساس برنامه ریزی توسعه ای در استان ها شکل خواهد گرفت

وزیر کشور تاکید کرد: استان ها با اختیارات بیشتر در زمینه جذب منابع و سرمایه گذاری، فضای مناسبی را برای پیشبرد برنامه های توسعه استانی خواهند داشت.

دکتر احمد وحیدی در نشست استانداران سراسر کشور که با حضور دکتر سید مسعود میرکاظمی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در محل وزارت کشور برگزار شد؛ با بیان اینکه تلاش بر ایجاد یک رویکرد تحولی در حوزه تخصیص و اعتبارات بودجه ای در کشور در دستور کار قرار دارد؛ گفت: در نشست امروز موضوع اصلی بررسی تغییر و تحولات پیش بینی شده در بودجه ۱۴۰۱ بود که مبنای آن نگاه جدیدی در برنامه ریزی ها در استانهاست و استانداران اختیارات بیشتری خواهند داشت و شوراهای برنامه ریزی استان‌ها محور اصلی برنامه ریزی می شوند و با اختیارات بیشتری می توانند نسبت به جذب منابع و هزینه آنها تصمیم گیری کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه در تلاش هستیم با اعطای اختیارات بیشتر به استان ها، زمینه جذب منابع و هزینه بهینه آن با توجه به نیازهای واقعی استان را فراهم کنیم؛ گفت:بر اساس این طرح پروژه ها عمدتا در استان ها تعریف می شود.

دکتر وحیدی با اشاره به رویکرد استان محوری در مدیریت کنونی کشور، گفت: بر این اساس برنامه های آمایش در صورت لزوم در سطح استان ها با توجه به نیازها و مقتضیات اصلاح می شود.

وی در این خصوص گفت: برخی از برنامه های آمایشی تهیه شده در شرایط و اقتضائات اقلیمی دیگری طراحی شده و برای همین ممکن است نیاز به بازنگری داشته باشد.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: اساس برنامه ریزی در استان شکل خواهد گرفت و منابع در استان تعریف و هزینه می شود.

دکتر وحیدی همچنین گفت: بناست صندوق های توسعه و پیشرفت استانی پیش بینی و منابعی در آن ایجاد شود که بخشی از آن از منابع دولتی و ملی هست و بخشی نیز ناشی از فروش اموال و سایر درآمدها در استان‌ها خواهد بود.

 

وزیر کشور تصریح کرد: این نوع نگاه، یک گام تحولی و در راستای تمرکز زدایی است و به یاری خدا یک حرکت خوب و سریع را در توسعه همه جانبه استان ها فراهم خواهیم کرد.

 

شناسه خبر: 23946      تعداد بازدید: 138

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    بازديد ميداني استاندار قم و دبير شوراي عالي مناطق آزاد كشور از واحدهاي صنعتي منطقه اقتصادي سلفچگان بازديد ميداني استاندار قم و دبير شوراي عالي مناطق آزاد كشور از واحدهاي صنعتي منطقه اقتصادي سلفچگان روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 03-11-1400 روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 03-11-1400 روزكاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 26-10-1400 روزكاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 26-10-1400 روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 25-10-1400 روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 25-10-1400
یادداشت ها