خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/11/4 - ساعت: 12:48

پيام استاندار قم به همايش تجليل از صادركنندگان نمونه استان قم در سال 1400

پيام استاندار قم به همايش تجليل از صادركنندگان نمونه استان قم در سال 1400

صادرات به عنوان موتور محركه توليد و اشتغال و عامل رونق وپويايي اقتصاد ملي، همواره نقش كليدي را در افزايش سهم كشور در عرصه مهم و رقابتي تجارت جهاني و تحكيم و تقويت بنيان هاي اقتصادي ميهن عزيزمان داشته است. گسترش صادرات غير نفتي با هدف كاهش اتكاء درآمدهاي ملي، به نفت و دوري از خام فروشي، يكي از مهم ترين سياست هاي كلان اقتصادي كشور در طي سال هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي بوده و شرايط كنوني كشور و چالش ها و تهديدهاي پيش روي اقتصاد ملي ازجمله تحميل تحريم هاي ظالمانه و ناجوانمردانه، لزوم برنامه ريزي براي رسيدن به اين هدف مهم و استراتژيك را، بيش از پيش ضروري ساخته است. بدون شك در شرايط فعلي، راهكار برون رفت از مشكلات فعلي اقتصاد كشور و دستيابي به افق هاي روشن در اين حوزه از جمله حل مسأله بيكاري و ركود ناشي از تورم، ايجاد اشتغال مولد و بهبود وضعيت اقتصادي جامعه ، در گرو توجه به صادرات منهاي نفت و عملياتي كردن سياست هاي كلي اقتصاد مقاومتي مورد تأكيد و ابلاغي مقام معظم رهبري مي باشد.
به موازات بحث هاي ملي، مقوله توسعه صادرات در استان قم به عنوان استاني سرشار از مزيت ها و ظرفيت هاي غني صادراتي نيز بسيار مهم و حائز اهميت بوده و شاهد برداشته شدن قدم ها و تلاش هاي خوبي در زمينه تسهيل روند صادرات كالاهاي توليدي استان و بها دادن به مسأله صادرات به عنوان يكي از دغدغه ها و اولويت هاي اصلي دولت سيزدهم هستيم و با چنين نگرشي، ان شاالله تمام توان و عزم خود را براي رفع موانع پيش پاي فعالان عرصه تجارت و ايجاد گشايش هاي بيشتر در مسير رونق و شكوفايي صادرات استان بكار خواهيم گرفت. بي ترديد يكي از موضوعات اولويت دار اين حوزه، موضوع احياي جايگاه و موقعيت جهاني فرش دستباف قم مي باشد. موضوعي كه با توجه به توانمندي ها و ظرفيت هاي ويژه قم و در پرتو همت و تلاش توليدكنندگان و تجار فرش و برنامه ريزي هاي صحيح دست يافتني است.
فرصت را مغتنم دانسته در سال "توليد، پشتيباني ها و مانع زدايي ها"،از زحمات و تلاش هاي ارزنده تمامي صادركنندگان و جهادگران عرصه اقتصادي استان قم كه در شرايط سخت و دشوار تحريم و جنگ بزرگ اقتصادي، به امر مهم صادرات اهتمام مي ورزند، تشكر و قدرداني نموده و توفيق روزافزون همگي آنان را در راه خدمت به رشد و شكوفايي اقتصاد كشور و استان و اعتلاي نام و نشان پرافتخار ايران اسلامي در جهان از درگاه ايزد منان مسألت دارم.
سيد محمد تقي شاهچراغي
استاندار قم

شناسه خبر: 24386      تعداد بازدید: 216

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ روز کاری استاندارقم_ چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
یادداشت ها