خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/3/3 - ساعت: 14:55

استاندار قم:

سوم خرداد از صفحات زرین تاریخ دفاع مقدس است

سوم خرداد از صفحات زرین تاریخ دفاع مقدس است

استاندار قم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه فتح خرمشهر گفت: سوم خرداد، یکی از درخشان ترین و زرین ترین صفحات تاریخ دفاع مقدس است.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی روز سه‌شنبه در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح استان قم در میدان صبحگاه ستاد فرماندهی انتظامی استان، با اشاره به ایثار و رشادت‌های رزمندگان و مردم در هشت سال دفاع مقدس افزود: بزرگداشت خاطرات آن دوران، بیانگر عظمت و بزرگی رهبری امام خمینی(ره)، ملت ایران و شهداء از جمله ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و بیش از ۴ هزار شهید روحانی است که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی خاطرنشان کرد: آمار شهدای روحانی، نسبت به جمعیت این قشر در بین همه اقشار جامعه، رتبه نخست را دارد.

وی با اشاره به دستاوردهای هشت سال دوران دفاع مقدس اظهار داشت: روزهایی را پشت سر گذاشتیم که نشانه یکپارچگی، همراهی، همدلی، وحدت و در کنار هم جنگیدن بود و در میدان فرقی بین نیروها وجود نداشت.

شاهچراغی افزود: اگر در آن میدان سخت توانستیم موفق باشیم؛ موفقیت در این میدان که هم‌اکنون در عرصه های گوناگون در مقابل ما است، به همان عوامل موثر دفاع مقدس که سوم خردادها را آفرید، نیاز داریم.

وی تاکید کرد: با وجود همه مشکلات و تنگناها، امروز هم می‌توانیم با همراهی و همدلی که وجود دارد، بر مشکلات فایق آییم و این مساله را در قضایای اخیر همچون مردمی‌سازی و عادلانه کردن یارانه‌ها که با تلاش سخت و بی‌نظیر دولت اتفاق افتاد، مشاهده می‌کنید.

وی با اشاره به هجمه سنگین دشمن در این رابطه افزود: این ایستادگی و مقاومت می‌تواند نشانه پیروزی و گشایشی در زندگی مردم در آینده باشد و امروز به امام و رهبری اعلام می‌کنیم که در میدان هستیم و خواهیم ماند.

شاهچراغی تصریح کرد: باور داریم که این شرایط را پشت سر می گذاریم و همه شواهد نشان می دهد که استکبار رو به نابودی است و قدرت پوشالی استکبار جهانی فرو ریخته و از درون دچار فروپاشی شده است.

استاندار قم خاطرنشان کرد: در این شرایط اخیر نیز مانند همیشه بسیجیان به کمک آمدند.

وی در پایان سخنان خود، از خدمات نیروهای مسلح به ویژه فرماندهی انتظامی استان قم تقدیر و تشکر کرد.

 

شناسه خبر: 25044      تعداد بازدید: 210

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر مراسم روز ملی محیط بان به روایت تصویر جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹
یادداشت ها