خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/10 - ساعت: 18:29

استاندار قم:

احقاق حق آبه ی کشاورزی و زیست محیطی استان قم نیازمند اراده ملی است/حمایت استان از بخش صنعت برای استفاده از پساب

احقاق حق آبه ی کشاورزی و زیست محیطی استان قم نیازمند اراده ملی است/حمایت استان از بخش صنعت برای استفاده از پساب

استاندار قم گفت: حق آبه کشاورزان و حق آبه زیست محیطی در استان قم از سد غدیر و 15 خرداد مطالبه جدی ما است و مدیران مرتبط با موضوع در حال تلاش هستند این گره را باز کنند، اما نیازمند دستور ویژه دولت در این موضوع هستیم

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی استاندار قم در دیدار با اتابک جعفری مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به کاهش بارندگی ها و محدودیتها در تامین آب و ضرورت رعایت صرفه جویی گفت : در استان قم با وجود اقلیم گرم وخشک ،مهاجرت پذیری و نسبت توسعه استان به جمعیت، تامین آب از یکسو و از سوی دیگر پائین آمدن کیفیت آب از مهمترین مشکلاتی است که این روزها با آن روبرو هستیم .
وی در ادامه افزود : در خصوص شبکه فاضلاب از میزان کشوری رتبه پایین تری داریم علی الخصوص در حاشیه شهر که نیازمند بودجه هستیم و از وزارت نیرو در خواست مساعدت داریم .
شاهچراغی با اشاره به مطالبه کشاورزان قمی و فعالان زیست محیطی استان نسبت به حق آبه کشاورزی و زیست محیطی گفت : حق آبه کشاورزان و حق آبه زیست محیطی در استان قم از سد غدیر و 15 خرداد مطالبه جدی ما است و مدیران مرتبط با موضوع در حال تلاش هستند این گره را باز کنند، اما نیازمند دستور ویژه دولت در این موضوع هستیم که استان قم و حتی استان های همجوار ما نیز بهره مند گردند .
وی در ادامه افزود: بهسازی شبکه توزیع اب در شهر و ترغیب فعالان بخش صنعت به استفاده از پساب از اقداماتی است برای مدیریت تنش کم ابی انجام شده است.
جعفری مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هم با اشاره محدودیتها در تامین آب در کشور از برنامه های وزارت نیرو برای جبران کم ابی گفت و افزود: یکی از برنامه های اصلی ما نوسازی شبکه انتقال و توزیع آب در کشور است.
وی افزود: قبلا طرحی در دست بررسی بود تا 20 میلیون کولر آبی را با هدف مصرف بهینه نوسازی کنیم اما در مطالعاتی که اخیرا داشتیم به این نتیجه رسیدیم موثرترین راه نوسازی شبکه انتقال و توزیع است چراکه نوسازی این تعداد کولر بسیار زمان بر ، هزینه بسیار بالا و اثرگذاری پائین است.
در این جلسه مقرر شد بخشی از نیازهای استان در نوسازی شبکه توزیع آب قم از اعتبارات تتنش آبی کشور در سال 1401 تامین شود.

شناسه خبر: 25230      تعداد بازدید: 158

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه به ریاست استاندار قم جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه به ریاست استاندار قم جلسه ستاد محرومیت زدایی استان قم جلسه ستاد محرومیت زدایی استان قم  نشست مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه‌های اجرایی با ریاست مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم  نشست مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه‌های اجرایی با ریاست مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم
یادداشت ها