خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/11 - ساعت: 22:4

استاندار قم:

کار مردم در ادارات قم به‌کندی پیش می‌رود/از هم‌اکنون به فکر زیرساخت‌های اربعین باشید/استفاده از پساب ضرورت اصلی استان است

کار مردم در ادارات قم به‌کندی پیش می‌رود/از هم‌اکنون به فکر زیرساخت‌های اربعین باشید/استفاده از پساب ضرورت اصلی استان است

استاندار قم با انتقاد از عدم پاسخگویی و پیگیر کار مردم بودن شماری از مدیران دولتی گفت: مراجعات مردم به ادارات و گفت‌وگوی رودررو با آن‌ها حاکی از این است که شهروندان درمجموع از سطح پاسخگویی، شفاف‌سازی و کار راه‌اندازی مدیران ناراضی هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید محمدتقی شاهچراغی روز شنبه در جلسه شورای اداری استان در سالن کرامت استانداری قم، با بیان اینکه کار مردم در ادارات دولتی و دستگاه‌های خدمات رسان به‌کندی پیش می‌رود اظهار داشت: این وضعیت از دو حالت خارج نیست؛ یا مدیران از وضع کنونی باخبر هستند و کاری نمی‌کنند و یا نسبت به آن سهل‌انگار و بی‌توجه هستند که لازم بوده سازمان بازرسی با قدرت به این معضل آزاردهنده ورود کند.
وی با اشاره به حادثه آتش‌سوزی یک واحد تولیدی در شهرک صنعتی شکوهیه و فوت 7 نفر و مرگ دو کودک خردسال براثر حمله سگ‌های ولگرد در منطقه دامشهر طی چند روز گذشته، ابراز کرد: در هر دو این حادثه می‌توان ردپای کم‌کاری دستگاه‌های اجرایی را احساس کرد و افراد مقصر باید پاسخگو باشند.
استاندار قم در ادامه با اشاره به برگزاری دومین کنگره ملی شهدای استان عنوان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی استان لازم است رسالت‌های خود را در قبال این کنگره انجام بدهند.
وی پیش‌بینی حضور میلیونی زائران اربعین حسینی(ع) در قم را موردتوجه قرار داد و گفت: تمام معاونان استاندار و مدیران کل در خصوص خدمات‌رسانی مطلوب به زائران اربعین و سایر مناسبت‌های ملی و مذهبی باید پاسخگوی فرماندار به‌عنوان فرمانده میدانی این مناسبت‌ها باشند.
شاهچراغی اضافه کرد: لازم است از همین امروز برای اربعین حسینی نسبت به تأمین و افزایش زیرساخت‌های اقامتی، ناوگان عمومی و سایر مباحث برنامه‌ریزی و اقدامات لازم صورت بگیرد.
وی با اشاره به مشکلات تأمین آب و برق در کشور، تصریح کرد: در این شرایط لازم است تا اصل صرفه‌جویی و مصرف بهینه به‌عنوان یک فرهنگ و اولویت مهم در دستور کار مردم و مسئولان قرار بگیرد و اگر مصرف ادارات، بخش صنعت و کشاورزی و خانگی به‌خوبی مدیریت نشود افزایش سطح تأمین نمی‌تواند مشکل کمبود آب و برق را به‌صورت ریشه‌ای حل کند.
استاندار قم با بیان مشکل افت کیفیت آب قم، گفت: اگر در طول سال نسبت به مدیریت بهینه و صرفه‌جویی آب توجهات لازم صورت بگیرد، در فصل تابستان نیازی به استفاده از آب شور چاه‌های استان نمی‌شود.
وی با تأکید بر ضرورت استفاده از پساب در بخش صنعت تأکید کرد: اگر وضعیت کنونی کم‌آبی و خشک‌سالی در قم ادامه یابد طی سال‌های آینده با چالش‌های جدی در تأمین آب مصرفی مردم روبه‌رو خواهیم شد.
شاهچراغی مساله عفاف و حجاب را موردتوجه قرار داد و گفت: دشمنان و جهان استکبار تلاش و هزینه بسیار زیادی را برای تغییر چهره قم و به حاشیه راندن ظرفیت‌های کم‌نظیر این استان به کار بسته است و هم‌اکنون وضعیت عفاف و حجاب در برخی نهادهای دولتی و فضاهای عمومی رضایت‌بخش نیست.

شناسه خبر: 25236      تعداد بازدید: 196

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه به ریاست استاندار قم جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه به ریاست استاندار قم جلسه ستاد محرومیت زدایی استان قم جلسه ستاد محرومیت زدایی استان قم  نشست مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه‌های اجرایی با ریاست مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم  نشست مشاورین امور بانوان و خانواده دستگاه‌های اجرایی با ریاست مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قم
یادداشت ها